ORSZÁGOS NÉPSZAVAZÁS – 2016. OKTÓBER 2.

Hogyan szavazhatok, ha a szavazás napján nem leszek otthon?

Ha a szavazás napján Magyarországon, azonban a lakóhelyétől eltérő településen – vagy ugyanazon a településen, de a lakcíme szerinti szavazókörtől eltérő szavazókör területén – tartózkodik, átjelentkezéssel szavazhat.

Az átjelentkezés iránti kérelmet a magyarországi lakcíme szerinti helyi választási irodának (a település jegyzőjének) legkésőbb 2016. szeptember 30-án (pénteken) 16 óráig nyújthatja be személyesen, levélben vagy a https://kerelem.valasztas.hu/vareg/OrszagosNepszavazas01.xhtml webcímen.

A kérelem levélben történő benyújtásához a formanyomtatványt mellékelve küldjük. Személyes ügyintézés esetén a bejelentett, lakcímkártyán szereplő tartózkodási hely szerinti helyi választási irodában is benyújtható a kérelem.

A helyi választási iroda vezetője felveszi az érintett település kijelölt szavazókörének névjegyzékébe, és törli a lakóhelye szerinti szavazókör névjegyzékéből. Így kizárólag abban a szavazókörben adhatja le szavazatát, ahova átjelentkezett.

Augusztus 16-tól a Kórházba az elsőbbségi rehabilitáció kivételével kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkező beteget veszünk fel.