Látogatási rend 2022.03.03-tól

Az emberi erőforrások minisztere 5/2022. (III. 03.) számú egyedi utasítása szerint az egészségügyi intézményekben a látogatásra az alábbi szabályok vonatkoznak:

1. Egy beteghez naponta legfeljebb két látogató mehet be, személyenként maximum 30 perces időtartamra, vagy egy látogató maximum 60 perces időtartamra,
  2. a látogatás feltétele, hogy a látogató érvényes védettségi igazolvánnyal vagy védettségi igazolvány hiányában a látogatást megelőző 48 órán belül elvégzett negatív eredményű SARS-CoV-2 gyorsteszttel rendelkezzen, melyet a belépéskor köteles bemutatni,
  3. a 2) pont szerinti szabály alól az 5 év alatti gyerekek mentesülnek, akiknek az esetében nem szükséges a védettségi igazolvány vagy gyorsteszt bemutatása,
  4. a COVID-19 fertőzés miatt kezelt betegek — az Eütv. 11. (3)-(6) bekezdésben a kapcsolattartás jogára vonatkozóan meghatározott esetek kivételével — nem látogathatók,
  5. biztosítani kell, hogy a betegek és a hozzátartozók a fertőzések terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések betartásában, végrehajtásában együttműködjenek,
  6. ha a beteg állapota és az intézmény adottságai megengedik, az időjárás függvényében lehetőség szerint szabadtéren történjen a látogatás, ebben az esetben nincs korlátozva a látogatók száma,
  7. a látogatóknak mindvégig az egészségügyi és szociális intézmények területén történő maszkviselés szabályairól szóló 31/2021. (VII. 7.) EMMI rendelet előírásainak megfelelő maszkot kell viselniük.