Koszorúzási Ünnepség a Battyhány család emlékére

A Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház és Harkány Város Önkormányzata 2019.10.07-én első alkalommal, de hagyományteremtő jelleggel koszorúzással tette tiszteletét és fejezte ki háláját a Batthyány család munkássága előtt, hiszen az ő nevükhöz köthető a harkányi gyógyvíz felfedezése, a fürdőkultúra elterjesztése Harkányban, az első gyógyszálló megépítése, és Harkány kis falu elindítása az országos és nemzetközi hírnév felé.
A koszorúzást ezt követően minden évben a Batthyány család mártírhalált halt híres tagjának, Batthyány Lajos Magyarország első alkotmányos miniszterelnök halálának évfordulójához köthetően fogjuk tartani.

Fotó: Zsíros Krisztina