Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft-nél.

A projekt azonosító száma: TIOP-2.2.8.A-15/1-2015-0015

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Kedvezményezett neve: Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft.

Projekt címe: Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft-nél

A szerződött támogatás összege: 14,96 millió forint

A támogatás mértéke 100%.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2015.12.31

A projekt tartalma: A Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft. 14,96 millió forint 100%-os vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert az „Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása” című pályázaton a Széchenyi2020 program keretében.

A fejlesztés célja a Kórház rehabilitációs szolgáltatásokat nyújtó infrastruktúrájának és műszerezettségének fejlesztése, valamint a betegek komfortfokozatának javítása. A projekt keretében, a betegek komfortfokozat növelő beruházásokat sikerült megvalósítani.

Az intézmény a szükséges átalakítások után hatékonyan és hosszú távon is fenntartható módon tud működni, illetve a fekvőbeteg-szakellátás intézményét felkészíti a struktúraváltásra (eszközfejlesztés, infrastruktúra-fejlesztés a fekvőbeteg szakellátásban). A kórház számára a fejlesztéssel lehetővé vált a komplex ellátások biztosítása a páciensek számára, és a szolgáltatások megfelelő kapacitásbővítése is.

A beruházás 2015 decemberében fejeződött be.

Azok a járóbetegek, akik március 8-tól megszakították a kezeléseiket, folytathatják június 1-től.

Visszavonásig a Nemzeti Népegészségügyi Központ látogatási tilalmat rendelt el minden fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatónál. Intézményünkben kijárási tilalom is érvényben van.

A fekvő és járóbeteg kezelések időpontjai nem lesz sávosan bontva, a kezelések 7 és 15 óra között vehetők igénybe. Fekvő és járó betegeknek nyitástól 16 óráig, HPC vendégeknek a gyógyvizes medence nyitástól 18.00-ig látogatható.