Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft-nél.

A projekt azonosító száma: TIOP-2.2.8.A-15/1-2016-0017

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Kedvezményezett neve: Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft.

Projekt címe: Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft-nél

A szerződött támogatás összege: 225,22 millió forint

A támogatás mértéke 100%.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2015.12.31

A projekt tartalma: A Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház Nonprofit Kft. 225,22 millió forint 100%-os vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert az „Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása” című pályázaton a Széchenyi2020 program keretében.

A fejlesztés célja a Kórház rehabilitációs szolgáltatásokat nyújtó infrastruktúrájának és műszerezettségének fejlesztése, valamint a betegek komfortfokozatának javítása volt. A projekt keretében számos, a betegek komfortfokozat növelő beruházás és eszközbeszerzést sikerült megvalósítani. Az intézmény a szükséges átalakítások után hatékonyan és hosszú távon is fenntartható módon tud működni, illetve a fekvőbeteg-szakellátás intézményét felkészíti a struktúraváltásra (eszközfejlesztés, infrastruktúra-fejlesztés a fekvőbeteg szakellátásban). A kórház számára a fejlesztéssel lehetővé vált a komplex ellátások biztosítása a páciensek számára, és a szolgáltatások megfelelő kapacitásbővítése is.

A beruházás 2015 decemberében fejeződött be.

Tájékoztatjuk a tisztelt lakosságot, hogy fekvőbeteg ellátás igénybevételéhez védettségi igazolvány, vagy 72 órán belüli negatív PCR COVID teszt szükséges. A PCR tesztet a betegeknek saját maguknak kell intézni. A  védettségi igazolvánnyal nem rendelkező betegeknek a betegfelvétel előtt szükséges elvégezni egy antigén gyorstesztet, ezt Kórházunk biztosítja, negatív eredmény esetén a betegfelvétel megkezdődik.

Amennyiben a beteg még nem rendelkezik védettségi igazolvánnyal, abban az esetben kezeléseket az első oltástól számított 14. naptól veheti igénybe fekvő, illetve járóbeteg kezelések esetében. Ennek igazolására szükséges kinyomtatni és bemutatni az EESZT eProfilból vagy az Ellátások/Egészégügyi és betegdokumentumok aloldalról a COVID-19 Oltási lapot.