Főigazgatói utasítás a látogatási tilalom feloldásával kapcsolatban

Főigazgatói utasítás

mely a Nemzeti Népegészségügyi Központ utasításának, körlevelének megfelelően szabályozza a hétvégére a kórházi – mint nem COVID fertőzéssel érintett szervezeti egységre vonatkozó –, látogatással kapcsolatos eljárásrendet.

1. A Kórház egykapus megközelítése kizárólag a mentőbejárat (A épület)
  2. A Központi Információs és Betegbiztonsági Szolgálat folyamatos jelenléte szükséges.
  3. A bejáratnál a bejövő hozzátartozó személyek nevét ill. a látogatandó beteg nevét osztály-megjelöléssel vezetni kell.
  4. A bejáratnál továbbra is biztosítani kell a kézfertőtlenítést ill. szappanos kézmosás lehetőségét.
  5. Csak egészséges személy látogathat és maszk viselése kötelező.
  6. Lehetőség szerint a Kórház udvarán történjen meg a látogatás, a 2 méteres szabály betartásával.
  7. Egyszerre max. 2 hozzátartozó látogathat egy beteget.
  8. A betegek ajándékot, élelmiszercsomagot a higiénés szabályok betartása mellett kaphatnak.
  9. A betegek részére a kijárási tilalom is ezzel feloldásra kerül, de a kórházba belépéskor minden esetben a fenti ellenőrzéseket az eljárásrendnek megfelelően kell végrehajtani.
  10. Az utasítás azonnali hatállyal bevezethető és visszavonásig érvényes!

Augusztus 16-tól a Kórházba az elsőbbségi rehabilitáció kivételével kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkező beteget veszünk fel.