BALNEOTERÁPIA: GYÓGYVÍZ ÉS TERMÉSZETES GÁZOK

Balneoterápia: gyógyvíz és természetes gázok

Szénsavas kádfürdő

Széndioxid gázzal dúsított gyógyvízben végzett kezelés, melynek értágító a hatása javítja a keringést. Azon betegeknek ajánlott, akik keringési panaszokkal küszködnek és más módon nem vehetnék igénybe a gyógyvizes fürdőkezeléseket.

Biológiai hatása:

1. Bőrön keresztül bejutó széndioxid által:
  • a felszínes erek kitágulnak
  • a bőr, a bőr alatti kötőszövet, az izmok vérellátása fokozódik
  • csökken a vérnyomás
  • javul a szívműködés
  • perifériás keringés fokozódik
  • vesék vérellátása nő
  • vércukorszint csökken
  • az anyagcsere fokozódik
  1. Légutakon át bejutó széndioxidgáz által:
  • a vér széndioxid tartalma nő
  • mélyül a légzés, javul a tüdő oxigénellátása
  • vasoconstrictió lép fel, a vérnyomás emelkedik
Hidroxőr2 1

Száraz szénsav kezelés

Biológiai hatása:

Kitágítja a bőrereket, javítja a bőr kapilláris keringését, megváltozik a véreloszlás, a perctérfogat nő, lassul a szívműködés és csökken a vérnyomás.

A gáz emellett javítja a vérkeringést, veseműködést, és gyulladáscsökkentő hatással is bír. Fokozza a nemi hormonok, így a tesztoszteron és ösztradiol termelését is, ezért sikerrel alkalmazható a szexuális testi funkciók javítására. Nőknél a változó kort kísérő tünetek enyhítésére is alkalmazható.

LÁTOGATÁSI és KIJÁRÁSI TILALOM

Visszavonásig a Nemzeti Népegészségügyi Központ látogatási tilalmat rendelt el minden fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatónál. Felhívjuk a figyelmet, hogy Intézményünkben kijárási tilalom is érvényben van!

Visszavonásig időpont egyeztetés céljából nem lehet belépni a Kórház területére. Időpontot kizárólag telefonon vagy e-mailben lehet egyeztetni, járóbeteg szakrendelésre a +3672/580-943 telefonszámon, vagy az idopont@harkanykorhaz.hu email címen (születési adatok és TAJ megadásával), illetve osztályos felvételre a +3672/580-957 telefonszámon, vagy a beutaloinfo@harkanykorhaz.hu e-mail címen.

Felhívjuk az ambuláns kezelésre járó betegeink figyelmét, hogy amennyiben nem jelzi legalább 24 órával a kezelés előtt, hogy nem jön a következő kezelésre, abban az esetben nem tudjuk a kezeléseiket a továbbiakban fenntartani, törölni fogjuk és új kezelések ütemezésére lesz szükség. Az érintett járó beteg kezelést felvevő betegeink a 06 20 771 0807 telefonszámon tudják jelezni, hogy nem tudnak a következő kezelésen megjelenni.