BALNEOTERÁPIA: GYÓGYVÍZ ÉS TERMÉSZETES GÁZOK

Balneoterápia: gyógyvíz és természetes gázok

Szénsavas kádfürdő

Széndioxid gázzal dúsított gyógyvízben végzett kezelés, melynek értágító a hatása javítja a keringést. Azon betegeknek ajánlott, akik keringési panaszokkal küszködnek és más módon nem vehetnék igénybe a gyógyvizes fürdőkezeléseket.

Biológiai hatása:

1. Bőrön keresztül bejutó széndioxid által:
  • a felszínes erek kitágulnak
  • a bőr, a bőr alatti kötőszövet, az izmok vérellátása fokozódik
  • csökken a vérnyomás
  • javul a szívműködés
  • perifériás keringés fokozódik
  • vesék vérellátása nő
  • vércukorszint csökken
  • az anyagcsere fokozódik
  1. Légutakon át bejutó széndioxidgáz által:
  • a vér széndioxid tartalma nő
  • mélyül a légzés, javul a tüdő oxigénellátása
  • vasoconstrictió lép fel, a vérnyomás emelkedik
Hidroxőr2 1

Száraz szénsav kezelés

Biológiai hatása:

Kitágítja a bőrereket, javítja a bőr kapilláris keringését, megváltozik a véreloszlás, a perctérfogat nő, lassul a szívműködés és csökken a vérnyomás.

A gáz emellett javítja a vérkeringést, veseműködést, és gyulladáscsökkentő hatással is bír. Fokozza a nemi hormonok, így a tesztoszteron és ösztradiol termelését is, ezért sikerrel alkalmazható a szexuális testi funkciók javítására. Nőknél a változó kort kísérő tünetek enyhítésére is alkalmazható.