5000.-FT KAUCIÓ BEVEZETÉSE

Tájékoztatás a „Kezelőlap” rendeltetésszerű használatáról

Tisztelt Betegünk!

Felhívjuk figyelmét, hogy a járóbeteg-ellátás során a kezelőlap a kötelező egészségügyi dokumentáció részét képezi, melynek vissza nem kerülése folyamatos fennakadást, ill. problémát okozott a Kórház finanszírozási folyamatában. „Az orvosi rehabilitáció céljából társadalombiztosítási támogatással igénybe vehető gyógyászati ellátásokról” szóló 5/2004. (XI. 19.) EüM rendelet értelmében „a kúra befejezését követő három héten belül a beteg a nála lévő kezelőlapot… köteles a gyógyászati ellátást rendelő orvosnak… átadni”.

Tekintettel az intézmény elszámolási kötelezettségére a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő felé, 2017. február 07-től bevezetésre kerül 5000.- Ft kaució megfizetése, amelyet természetesen a kúra lejártakor a kezelőlap ellenében a diszpécser szolgálat visszatérít.

Harkány, 2017.02.06.

LÁTOGATÁSI és KIJÁRÁSI TILALOM

Visszavonásig a Nemzeti Népegészségügyi Központ látogatási tilalmat rendelt el minden fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatónál. Felhívjuk a figyelmet, hogy Intézményünkben kijárási tilalom is érvényben van!

Visszavonásig időpont egyeztetés céljából nem lehet belépni a Kórház területére. Időpontot kizárólag telefonon vagy e-mailben lehet egyeztetni, járóbeteg szakrendelésre a +3672/580-943 telefonszámon, vagy az idopont@harkanykorhaz.hu email címen (születési adatok és TAJ megadásával), illetve osztályos felvételre a +3672/580-957 telefonszámon, vagy a beutaloinfo@harkanykorhaz.hu e-mail címen.

Felhívjuk az ambuláns kezelésre járó betegeink figyelmét, hogy amennyiben nem jelzi legalább 24 órával a kezelés előtt, hogy nem jön a következő kezelésre, abban az esetben nem tudjuk a kezeléseiket a továbbiakban fenntartani, törölni fogjuk és új kezelések ütemezésére lesz szükség. Az érintett járó beteg kezelést felvevő betegeink a 06 20 771 0807 telefonszámon tudják jelezni, hogy nem tudnak a következő kezelésen megjelenni.