5000.-FT KAUCIÓ BEVEZETÉSE

Tájékoztatás a „Kezelőlap” rendeltetésszerű használatáról

Tisztelt Betegünk!

Felhívjuk figyelmét, hogy a járóbeteg-ellátás során a kezelőlap a kötelező egészségügyi dokumentáció részét képezi, melynek vissza nem kerülése folyamatos fennakadást, ill. problémát okozott a Kórház finanszírozási folyamatában. „Az orvosi rehabilitáció céljából társadalombiztosítási támogatással igénybe vehető gyógyászati ellátásokról” szóló 5/2004. (XI. 19.) EüM rendelet értelmében „a kúra befejezését követő három héten belül a beteg a nála lévő kezelőlapot… köteles a gyógyászati ellátást rendelő orvosnak… átadni”.

Tekintettel az intézmény elszámolási kötelezettségére a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő felé, 2017. február 07-től bevezetésre kerül 5000.- Ft kaució megfizetése, amelyet természetesen a kúra lejártakor a kezelőlap ellenében a diszpécser szolgálat visszatérít.

Harkány, 2017.02.06.